Obecnie poza pełnioną funkcją kontrabasisty - solisty "Śląskiej Orkiestry Kameralnej" w Katowicach, Krzysztof prowadzi klasę kontrabasu w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I i II st. im. Fryderyka Chopina w Bytomiu. Był pedagogiem Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Mieczysława Karłowicza w Katowicach. Jego uczniowie odnoszą sukcesy na solistycznych i kameralnych konkursach krajowych i międzynarodowych. Artysta prowadzi międzynarodowe i ogólnopolskie kursy mistrzowskie w kraju i za granicą, zasiada w jury Ogólnopolskiego Konkursu Kontrabasowego im. Tadeusza Pelczara w Warszawie.

Krzysztof Korzeń jest cenionym kameralistą. Był członkiem słynnej orkiestry kontrabasowej „The Geatles”. Często zapraszany do współpracy ze znakomitymi zespołami kameralnymi. Na zaproszenie muzyków Kwartetu Śląskiego wystąpił wraz z nimi trzykrotnie podczas kolejnych edycji festiwalu „Kwartet Śląski i jego goście”, koncertując m.in. z Janem Staniendą.

W ramach obchodów Roku Chopinowskiego na zaproszenie muzyków kwartetu smyczkowego Altra Volta, wraz z Zespołem Śpiewaków Miasta Katowice „Camerata Silesia", dokonał pod dyrekcją Anny Szostak prawykonania utworu „Sept Humoresques" Régisa Campo. Utwór ten wykonano w Teatrze Wielkim-Operze Narodowej w ramach festiwalu "Szalone Dni Muzyki", na dziedzińcu Zamku Królewskiego w Warszawie, a także na rejestrowanym przez telewizję "Mezzo" i Radio Classique koncercie w Opéra Comique w Paryżu. Z kwartetem smyczkowym "Akademos" nagrał "Cztery Pory Roku" Antonio Vivaldiego.

<< powrót | więcej >>