Obecnie Krzysztof używa dwóch instrumentów - jednym z nich jest kontrabas z początku XIX w. pochodzący z pracowni lutniczej niemieckiej rodziny Hopf.

Równolegle do działalności koncertowej Krzysztof bardzo aktywnie i z dużym zaangażowaniem udziela się jako pedagog w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. F. Chopina w Bytomiu, której jest absolwentem. W latach 2007 - 2017 był równolegle nauczycielem kontrabasu w PSM I i II st. im. M. Karłowicza w Katowicach. Przez niespełna 12 lat pracy pedagogicznej uczniowie Krzysztofa aż 33 razy sięgali po nagrody i wyróżnienia na rozmaitych konkursach i przesłuchaniach w kraju i za granicą. Jako jeden z niewielu nauczycieli kontrabasu w kraju, Krzysztof Korzeń pracuje zarówno z uczniami starszymi, jak i z dziećmi rozpoczynającymi dopiero naukę w szkole muzycznej w wieku siedmiu, a nawet sześciu lat. Za swój największy sukces pedagogiczny uważa występ ówczesnego ucznia pierwszej klasy szkoły podstawowej OSM w Bytomiu, swojego syna Kacpra Korzenia z towarzyszeniem Orkiestry Królewskiego Stołecznego Miasta Krakowa „Sinfonietta Cracovia” pod dyrekcją absolwenta tejże szkoły, kontrabasisty Filharmonii Wiedeńskiej Jurka Dybała. Występ odbył się w ramach Benefisu prof. Gerarda Przybyły w czerwcu 2017 roku w Bytomiu. Krzysztof prowadzi kursy i warsztaty, zasiada w jury konkursów i przesłuchań. Dzieli się swym pedagogicznym doświadczeniem na łamach specjalistycznej prasy muzycznej. W październiku 2018 otrzymał Nagrodę Indywidualną II stopnia Dyrektora Centrum Edukacji Artystycznej „Za Szczególny Wkład w Rozwój Edukacji Artystycznej w Polsce”.

Żoną Krzysztofa jest Katarzyna z domu Gąsior - nauczycielka fortepianu i akompaniatorka w klasie kontrabasu męża. Mają dwóch synów uczących się w Bytomskiej Szkole Muzycznej i odnoszących sukcesy - pianistę Michała i kontrabasistę Kacpra.

Pozamuzyczne zainteresowania Krzysztofa to akwarystyka i fotografia.

<< powrót