Obecnie Krzysztof ma do dyspozycji aż trzy znakomite instrumenty i używa ich wymiennie w zależności od wykonywanej muzyki. Dwa z nich to jego prywatne kontrabasy. Mniejszy, stuletni niemiecki, nadający się do małych składów kameralnych oraz muzyki barokowej oraz duży, z początku XIX w. pochodzący z pracowni lutniczej niemieckiej rodziny Hopf. Niezastąpiony w muzyce epoki romantyzmu i w większych składach orkiestry. Dzięki staraniom Dyrektora Filharmonii Śląskiej Adama Wesołowskiego został zakupiony w grudniu 2019 roku, ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego 5 strunowy kontrabas - z pracowni Alfreda Meyera, model “Milano Busseto” rocznik 2019. To instrument wykorzystywany przez Krzysztofa głównie do gry muzyki współczesnej.

Równolegle do działalności koncertowej Krzysztof bardzo aktywnie i z dużym zaangażowaniem udziela się jako pedagog w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. F. Chopina w Bytomiu, której jest absolwentem. W latach 2007 - 2017 był równolegle nauczycielem kontrabasu w PSM I i II st. im. M. Karłowicza w Katowicach. Przez niespełna 15 lat pracy pedagogicznej uczniowie Krzysztofa aż 45 razy sięgali po nagrody i wyróżnienia na rozmaitych konkursach i przesłuchaniach w kraju i za granicą. Jako jeden z niewielu nauczycieli kontrabasu w kraju, Krzysztof Korzeń pracuje zarówno z uczniami starszymi, jak i z dziećmi rozpoczynającymi dopiero naukę w szkole muzycznej w wieku siedmiu, a nawet sześciu lat. Za swój największy sukces pedagogiczny uważa występ ówczesnego ucznia pierwszej klasy szkoły podstawowej OSM w Bytomiu, swojego syna Kacpra Korzenia z towarzyszeniem Orkiestry Królewskiego Stołecznego Miasta Krakowa „Sinfonietta Cracovia” pod dyrekcją absolwenta tejże szkoły, kontrabasisty Filharmonii Wiedeńskiej Jurka Dybała. Występ odbył się w ramach Benefisu prof. Gerarda Przybyły w czerwcu 2017 roku w Bytomiu. Krzysztof prowadzi kursy i warsztaty, zasiada w jury konkursów i przesłuchań. Dzieli się swym pedagogicznym doświadczeniem na łamach specjalistycznej prasy muzycznej. W październiku 2018 otrzymał Nagrodę Indywidualną II stopnia Dyrektora Centrum Edukacji Artystycznej „Za Szczególny Wkład w Rozwój Edukacji Artystycznej w Polsce”. Jest konsultantem "Centrum Edukacji Artystycznej" w Warszawie. We wrześniu 2021 Krzysztof stworzył swoją klasę kontrabasu w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. I.J. Paderewskiego w Tarnowskich Górach.

Żoną Krzysztofa jest Katarzyna z domu Gąsior - nauczycielka fortepianu i akompaniatorka w klasie kontrabasu męża. Mają dwóch synów uczących się w Bytomskiej Szkole Muzycznej i odnoszących sukcesy zarówno w muzyce klasycznej, jak i jazzowej - pianistę Michała i kontrabasistę Kacpra.

Pozamuzyczne zainteresowania Krzysztofa to akwarystyka i fotografia.

<< powrót